اقامت اسلوونی از راه ثبت شرکت

خدمات ما

مشاوره برای انتخاب نوع شرکت وفعالیت و ثبت شرکت در اسلوونی

انجام امور ثبت شرکت دراسلوونی توسط وکیل رسمی و مجرب بومی

افتتاح حساب بانکی از طریق ثبت شرکت در اسلوونی

تهیه دفتر حقیقی یا مجازی تلفن فاکس ایمیل و وب سایت با پسوند اسلوونی

دریافت اقامت برای مدیر عامل و همسر و فرزندان با ثبت شرکت

مزایا :

۱- مالکیت قطعی بدون نیاز شریک محلی

۲- دسترسی به تمام نقاط شینگن

۳- امکان تقاضای اقامت دایم پس از ۵ سال

۴- امکان دریافت پاسپورت اسلوونی پس از گذشت ۵ سال از اقامت دایم

۵- استفاده از برند اروپایی و برند سازی

۶- افتتاح حساب شرکتی و شخصی

۷- قوانین تجاری و گمرکی ازاد در داخل اتحادیه اروپا

مراحل انجام :

۱- تشکیل پرونده از طریق وکیل محلی ودریافت تاییدیه وموافقت دولت اسلوونی بیزنس پلن واجازه فعالیت برای متقاضی

۲- دریافت ویزای دی برای متقاضی جهت حضور در اسلوونی برای اخذ اقامت و انجام امور ثبتی

مدارک مورد نیاز

۱- وکالتنامه که توسط متقاضی امضا شده و به تایید سفارت رسیده

۲- پیشنهاد اسم شرکت از جانب متقاضی

 

 • برای مشاوره وکسب اطلاعات بیشتر و دانستن نظر کارشناسان خبره موسسه با ما تماس بگیرید

  ۰۲۱۲۶۲۹۳۴۱۸

  ۰۲۱۲۶۲۱۱۱۴۵

  ۰۲۱۲۶۲۹۳۴۰۷

   

 

کشور اسلوونی :

جمهوری اسلوونی یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که پیش از این بخشی از کشور چکسلواکی محسوب میشد.

این کشور با کشورهای ایتالیا، کرواسی، مجارستان و اتریش هممرز است. پایتخت آن لیوبلیانا است.
در این کشور بخشی از کوههای آلپ را میتوان دید. بلندترین قله اسلوونی تریگلاف است که ارتفاعی حدود ۲ هزار و ۸۰۰ متر دارد. تقریبا نیمی از این کشور را جنگل پوشانده است. در این کشور حتی میتوان بخشهایی از قدیمیترین جنگلهای جهان را یافت.
این کشور عضو اتخادیه اروپا و سازمان ملل متحد است. چند ماه پیش از آنکه عضو اتحادیه اروپا شود هم به پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) پیوست.
سیاست در اسلوونی
رئیس حکومت در اسلوونی رئیسجمهور است که برای دورهای پنج ساله با رای مردم انتخاب میشود.
ریس دولت آن نخست وزیر است که توسط مجلس انتخاب میشود.
اسلوونی دو مجلس دارد: مجلس ملی و شورای ملی. مجلس ملی ۹۰ کرسی دارد و نمایندگانش با رای مردم انتخاب میشوند.
شورای ملی ۴۰ کرسی دارد که نمایندگان گروههای اقتصادی، اجتماعی و متخصصان در آن حضور دارند.

اقتصاد در اسلوونی
تولید ناخالص داخلی این کشور در سال ۲۰۰۶ میلادی ۰۱/۴۷ میلیارد دلار بود که رشد ۲/۵درصدی نسبت به سال پیش از آن داشت.
۹۱۱ هزار نیروی کار دارد که ۸/۴درصد آنها در بخش کشاورزی، ۱/۳۹درصد آنها در بخش صنعت و ۱/۵۶درصد آنها در بخش خدمات کار میکنند. نرخ بیکاری در این کشور ۹.۶ درصد است. نرخ تورم آن ۵/۲ درصد است.
در سال ۲۰۰۴ جمعیت زیر خط فقر این کشور ۹/۱۲ درصد از کل جمعیت آن اعلام شد.
صادرات این کشور شامل ماشینآلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی و غذا است که به کشورهای آلمان (۱/۲۰درصد)، ایتالیا (۱۳ درصد)، کرواسی (۱/۹ درصد)، اتریش(۸/۸ درصد)، فرانسه (۵/۶درصد) و روسیه (۴/۴ درصد) صادر شد.
محصولات وارداتی این کشور شامل ماشینآلات و تجهیزات حمل و نقل، مواد شیمیایی، سوخت و مواد روغنی و غذا است که از کشورهای آلمان (۷/۱۹ درصد)، ایتالیا (۱/۱۸ درصد)، اتریش (۹/۱۱ درصد)، فرانسه (۶ درصد) و کرواسی (۷/۴درصد) وارد میشود.
مردم اسلوونی
جمعیت اسلوونی دو میلیون و ۹ هزار و ۲۴۵ نفر است که میانگین سنی آنها ۴۱ سال است. نرخ رشد جمعیت در این کشور اروپایی منفی است.
امید به زندگی در این کشور برای زنان ۴۷/۸۰سال و برای مردان ۸۴/۷۲سال است.
تعداد مبتلایان به ایدز در سال ۲۰۰۱ در این کشور ۲۸۰ نفر بود.
اسلوونیها ۱/۳۸ درصد، صربها دو درصد، کرواتها ۸/۱ درصد، بوسنیاییها ۱/۱درصد و بقیه قومیتها ۱۲ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل میدهند.
۵۷/۸ درصد مردم آن مسیحی کاتولیک، ۴/۲درصد مسلمان، ۳/۲ درصد ارتودوکس هستند و ۰/۹درصد به بقیه فرقههای مسیحیت اعتقاد دارند.

ارتباطات در اسلوونی
در این کشور ۸۳۷ هزار و ۵۰۰ خط تلفن ثابت و ۱.۸۲ میلیون خط تلفن همراه به مردم واگذار شده است.
پس از استقلال این کشور از یوگسلاوی در سال ۱۹۹۱ رسانهها در آن به سرعت رشد کردند. در حال حاضر اصلیترین روزنامه آن در اختیار بخش خصوصی است. شبکههای تلویزیونی و رادیویی آن هم هم در اختیار بخش دولتی است و هم بخش خصوصی.
۱۳۴ هزار و ۲۶۶ میزبان اینترنتی در این کشور فعال است که به یک میلیون و ۲۵۱ هزار کاربر اینترنت در این کشور خدمات ارائه میدهند

از زمان استقلال اسلوونی در سال ۱۹۹۱، سیاست های متعادل مالی این کشور باعث دستیابی به یک رشد ثابت در اقتصاد شده است. رشد اقتصادی به یک نرخ حداکثری ۶٫۱% در سال ۲۰۰۷ رسید. بخش های اصلی که به تحقق این موفقیت، کمک نمودند شامل ساختمان سازی، صنعت، خدمات تجاری و مالی است. بنابراین، بدون تعجب، اسلوونی اولین تازه وارد از میان ۱۰ عضو اتحادیه اروپا بود که اجازه داده شد تا یورو را در سال ۲۰۰۷ به عنوان واحد پول خود معرفی نماید پس از این که در سال ۲۰۰۴ به عضویت اتحادیه اروپا درآمد. ثبت شرکت d.o.o. به تازگی، تسهیل شده است. در یکم فوریه سال ۲۰۰۸ یک نقطه دسترسی مجزا (VEM) با هدف کاهش هزینه ها برای ثبت d.o.o. و ایجاد تسهیل در رویه های مدیریتی، شروع به کار نمود. موسسان ممکن است یک d.o.o. را در نقطه دسترسی (VEM) تحت دو شرط زیر، تاسیس نمایند:

 • تمام کمک های مالی باید به صورت نقدی و قبل از ثبت شرکت، پرداخت شوند
 • اساسنامه ها باید در یک فرم خاص، طراحی شوند (تنها مقررات الزامی که رایج ترین مقررات نیز می باشند می توانند در این فرم ثبت شوند)

به منظور تاسیس یک d.o.o. موسسان باید نقطه ورود VEM را به صورت شخصی بازدید نمایند و مدارک هویتی را به همراه داشته باشند.

مالیات برای شرکت اسلوونیایی

طی سال های اخیر، دولت اسلوونی مشوق های مالیاتی زیادی را راه اندازی نموده است و مالیات های حقوق و دستمزد را منسوخ نموده است. علاوه بر این، اسلوونی قرارداد های مالیاتی مضاعف با بیش از ۴۰ کشور را منعقد نموده است. دولت منتخب اخیر (در انتخاباتی که در سپتامبر امسال برگزار شد) به طور خاصی مقاصدی را برای ادامه کاهش بار مالیاتی و معرفی برخی مشوق های مالیاتی دیگر، اعلام نموده است.

مالیات بر درآمد شرکتی بر سود مشمول مالیات شرکت های خصوصی با نرخ ۲۳% در سال ۲۰۰۷ (برای سال ۲۰۰۸ نرخ مالیات سود شرکتی ۲۲% خواهد بود، برای سال ۲۰۰۹ نرخ مالیات سود شرکتی ۲۱% پیش بینی می شود و برای سال ۲۰۱۰ و پس از آن، نرخ مالیات سود شرکتی ۲۰% تعیین می شود) با نرخ کاهش یافته بیش از ۱۰% که برای شرکت های تاسیس شده در مناطق ویژه اقتصادی اعمال می شود و نرخ ویژه ۰% برای صندوق های سرمایه گذاری، صندوق های بازنشستگی و پذیره نویسان بیمه برای برنامه های بازنشستگی تحت شرایط خاص، وجود داشت.

تاسیس یک شرکت اسلوونیایی توسط خارجی ها

سرمایه گذاران خارجی در اسلوونی مورد استقبال قرار می گیرند و شرکت های با سرمایه خارجی یا در تملک کارآفرینان خارجی به عنوان نهاد های کسب و کار اسلوونیایی در نظر گرفته می شوند که مطابق مقررات اسلوونی اداره می شوند. آن ها حقوق و الزامات یکسانی را با شرکت های ملی دارند. همچنین افراد مقیم و غیر مقیم می توانند یک شرکت را بدون محدودیت هایی در پرداخت ها و انتقالات ایجاد نمایند. تاسیس یک شرکت در اسلوونی، ممکن است توسط خارجی ها انجام شود اما هر سند، باید یک ترجمه مجاز به زبان اسلوونیایی داشته باشد.

ثبت یک شرکت در اسلوونی، چه مدت طول می کشد؟

این فرایند به دلیل رویه جدید ثبت الکترونیکی، نسبتا کوتاه می باشد. ثبت در دفتر ثبت کسب و کار در اسلوونی از طریق VEM الکترونیکی ظرف ۴ الی۶ روز تکمیل می شود در حالی که افتتاح یک حساب بانکی و دریافت یک اعلام وصول، وابسته به زمان بندی بانک انتخابی باید ظرف یک روز انجام شود. ثبت در موسسه بیمه درمانی در اسلوونی، یک فرایند همزمان با ثبت در دفتر ثبت کسب و کار در اسلوونی می باشد و ظرف یک روز، انجام می شود. راه اندازی یک شرکت در اسلوونی، ظرف تقریبا یک هفته، تکمیل می شود.

اسلوونی
دولت اسلوونی در سال ۲۰۰۹ در واکنش به بحران اقتصادی، سهمیه سالانه اجازه کار را برای متقاضیان خارج از منطقه اقتصادی اروپا کم کرد و از این رو مهاجرت در سال ۲۰۱۰ به کمتر از نصف رسید. اسلوونی بتازگی سیاست‌هایی را برای جذب کارگران ماهر از خارج اتحادیه اروپا یا منطقه اقتصادی اروپا در پیش گرفته و آیین‌نامه کارت آبی اتحادیه اروپا را به اجرا گذاشته. بر اساس قانون جدید مهاجرت، زوج‌های همجنس و غیر رسمی اعضای خانواده محسوب و مشمول اجازه کار و اقامت می‌شوند.

Sending
User Review
۰ (۰ votes)