Welcome to Eranmehr a immigration company

Talk to expert

+982122040581

Apply Now

Business Phone

00982122040569

Contact time

Sat-Fri.: 9.00-18.00

Mail Us

info(at)eranmehr.com

اجازه اقامت ایتالیا

فروردین ۲۱, ۱۳۹۱BY Admin ( 0 ) Comment

اجازه اقامت ایتالیا
۵ (۱۰۰%) ۲ vote[s]

اجازه اقامت ایتالیا
اعلامیه های حضور و اقامت دائم
ایتالیا – ویزا و مجوز

     راهنمای انجمن ها

هر کس که قصد دارد در ایتالیا برای بیش از ۹۰ روز اقامت کند، ساکن است. این که آیا شما یک دانش آموز یا کارگر فصلی هستید، اگر اقامت شما بیش از این مقدار باشد، باید اطمینان حاصل کنید که اسناد مورد نیاز را دارید، زیرا عدم دسترسی به این موارد می تواند منجر به اخراج از ایتالیا شود.

اعلامیه حضور

از سال ۲۰۰۷، مجوز اقامت ایتالیایی با اعلام حضور (dichiarazione di presenza) در خاک ایتالیا جایگزین شده است. اعلان حضور می تواند با پر کردن یک فرم در ستاد پلیس (Questura) بدست آید و شما معمولا باید برای هشت روز پس از ورود به ایتالیا درخواست کنید. شما یک کپی مهرباری دریافت خواهید کرد که باید در صورت درخواست شما برای نشان دادن اثبات آن در آینده نگهداری شود.

در صورت داشتن ویزای کوتاه مدت (ویزای شینگن یکنواخت)، نیازی به اعلام حضور وجود ندارد زیرا از طریق استفاده از برچسب USV راضی است.

با این حال، شهروندان اتحادیه اروپا و هر کس دیگری که دارای برچسب USV در گذرنامه خود نیست و قصد دارد برای مدت بیش از سه ماه اقامت کند، باید برای اعلام حضور در ایتالیا پرونده را ارائه کند.

انواع مجوزها

به خارج از کشور، مجوزهای مختلف را بسته به وضعیت ملی آنها و مدت زمان اقامت آنها در ایتالیا.

     اجازه اقامت (Permesso di soggiorno):

مورد نیاز توسط اتباع غیر اتحادیه اروپا و برای مدت زمان محدودی معتبر است. چندین نوع وجود دارد و اکثر آنها می توانند تجدید شوند. آنها می توانند برای ۵ سال اول اقامت در ایتالیا صادر شوند.
     اقامت دائم خارج از اتحادیه اروپا (Carta di soggiorno): مورد نیاز توسط اتباع غیر اتحادیه اروپا پس از اقامت در ایتالیا برای بیش از ۵ سال. معتبر برای یک دوره نامحدود از زمان.
     شهروندان اتحادیه اروپا کارت اقامت دائم (Carta di soggiorno Cittadini U.E.): مورد نیاز توسط اتباع اتحادیه اروپا و وابستگان آنها که در ایتالیا برای بیش از سه ماه اقامت دارند.

اجازه اقامت

در ایتالیا، مجوز اقامت (permesso di soggiorno)

می تواند بیش از سه ماه طول بکشد تا بتواند کسب و صادر شود و فقط می تواند برای اهداف مندرج در ویزا شما صادر شود. از دسامبر ۲۰۰۶، یک “کیت" از یکی از ۱۴۰۰۰ پست پست ملی (Poste Italiane) درخواست می شود. پس از آن کیت باید به یکی از ۵۳۳۲ مکان پذیرفته شده اداره پست منتقل شود.

مهم است که شما یک کپی از رسید دریافت شده توسط اداره پست را نگه دارید. چند نوع مجوز برای اقامت وجود دارد، موارد رایج ترین آنها عبارتند از:

    Permesso di soggiorno per turismo – برای گردشگران. از لحاظ فنی، هر کسی که بیش از یک هفته به ایتالیا می آید و در هتل، خانه های سوارکاری یا اردوگاه رسمی اقامت ندارد، باید برای یکی از آنها درخواست کند، اگر چه در عمل این اتفاق نمی افتد؛
    Permesso di soggiorno per coesione familiare – برای همسر خارجی و فرزندان یک شهروند ایتالیایی هنگام همراهی با ایتالیا؛
    Permesso di soggiorno per lavoro – اجازه کار برای یک کارمند؛
    Permesso di soggiorno per lavoro autonomo / indipendente – برای کارگران مستقل یا غیرقانونی؛
    Permesso di soggiorno در هر استودیو – برای دانش آموزان؛
    Permesso di soggiorno per ricongiungimento familiare – برای همسر، کودکان (زیر ۱۸ سال) و والدین وابسته خارجی که ازدواج کرده با شهروندان ایتالیایی و همچنین اعضای خانواده خارجی که برای پیوستن به دیگران در ایتالیا آمدهاند؛
    Permesso di soggiorno per dimora – برای اقامت خارجی ها در ایتالیا که قصد کار یا تحصیل ندارند.

طبقات دیگر اجازه اقامت شامل پناهندگان و کارمندان مأموریت های مذهبی هستند.

اگر شما یک شهروند غیر اتحادیه اروپا هستید و یک ویزای خاص دریافت نکرده اید، اداره پلیس محلی به طور معمول اجازه شما برای گردشگری را صادر می کند (permesso di soggiorno per turismo). این قابل تجدید پذیر نیست و فقط برای سه ماه معتبر است. شما نمی توانید برای اقامت با این مجوز درخواست کنید و یا تحصیل نکنید، و شما نمیتوانید استخدام کنید یا کسب و کار ایجاد کنید.

کارت های اقامت دائم

مجوز اقامت EC برای اقامت طولانی مدت (Permesso di Soggiorno per Soggiornanti di Lungo Periodo، SLP) در سال ۲۰۰۷ معرفی شد و بر خلاف مجوز اقامت دائم در حال حاضر دائمی است.

اگر در طول مدت بیش از پنج سال در ایتالیا به طور مداوم و قانونی زندگی می کنید، شما مجاز به درخواست اجازه اقامت EC می باشید. شهروندان اتحادیه اروپا می توانند و باید در صورت درخواست بیش از ۹۰ روز در این کشور اقامت کنند.

این درخواست باید در اداره پست یا در دفتر شهرداری محلی (توطئه) ارائه شود. برخی از اسناد و اطلاعات مورد نیاز برای برنامه عبارتند از:

    یک کپی از گذرنامه معتبر خود
    یک کپی از بیانیه مالیات بر درآمد شما با شواهدی مبنی بر این که حداقل درآمد بالاتر از حقوق اجتماعی دارید. برای کارگران داخلی و مراقبین: INPS (موسسه رفاه اجتماعی ملی) پرداخت و رسید و یا INPS توضیحات جزئیات.
    پرونده های جنایی و اتهامات در انتظار
    اقامت و صدور گواهینامه خانوادگی
    رسید پستی برای پرداخت مجوز اقامت EC
    تمبر درآمد

توجه داشته باشید که ممکن است شما نیاز به اسناد اضافی داشته باشید و هر گونه اسناد خارجی را به ایتالیایی ترجمه کنید، قانونی و گواهی شده توسط کنسولگری ایتالیا در کشور مبدا. هزینه تحویل باید حدود ۳۰ یورو باشد.

درخواست همچنین می تواند برای اعضای خانواده زیر اعمال شود: همسر قانونی شما، فرزندان کوچک (از جمله فرزندان همسر یا فرزندان متولد خارج از ازدواج)، اطفال زیر ۱۸ سال با شرایط بهداشتی که منجر به عدم توانایی دائمی برای زندگی و وابستگی شما می شود والدین.

برای به دست آوردن موقعیت اقامت دائم ساکنین برای این، برنامه باید شامل موارد زیر باشد:

    شواهدی که حمایت مالی سالانه شما برای حفظ خود و تمام اعضای خانواده شما کافی است.
    گواهینامه هایی که رابطه خانوادگی شما را تایید می کنند. اسناد خارجی باید به ایتالیایی ترجمه شود، قانونی و گواهی شده توسط کنسولگری ایتالیا در کشور مبدا یا محل اقامت اعضای خانواده شما باشد.

از اواخر سال ۲۰۱۰، اکنون لازم است که یک آزمون زبان ایتالیایی برای کسب مجوز اقامت EC به تصویب برسد.

شایان ذکر است که قانون مهاجرت ایتالیایی اغلب تغییر می کند، بنابراین قبل از ارسال درخواست های خود باید هر گونه اطلاعات را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که با اداره مهاجرت محلی خود تماس بگیرید تا اطمینان حاصل کنید که شما از تمام اسناد لازم مطلع هستید.

Leave Comments